مهدی ارزشمند قهرمان بادی کلاسیک جهان


1- سوماتروپین را تا چند وقت می توان مصرف کرد؟
سوماتروپین یا همان هورمون رشد، دوپینگ محسوب می شود و مصرف بیش از اندازه ی آن می تواند بیماری هایی نظیر "یرقان و آسیب های جدی کلیه و کبد" را در پی داشته باشد.
2- تازه چند ماهه که تمرین میکنم و مربی ام قرص متانابول تجویز کرده. به نظر شمار استفاده کنم یا نه؟


پاسخ: از مصرف هرگونه قرص که از ماهیت آن اطلاع ندارید خودداری کنید. متانابول نیز جزو استرویید های آنابولیک می باشد و مصرف آن توصیه نمی شود و در ضمن مربی نماهایی که به سلامت شاگردانشان اهمیت نمی دهند، شایسته همکاری نیستند.
3- برای سفت شدن و پر شدن گونه ها چه باید کرد تا در زمان رژیم لاغری آسیب نبیند (به جز عمل زیبایی چون پوست صورت که حالت مصونی پیدا می کند)؟
پاسخ: صورت هر فردی – چه ورزشکار و چه غیر ورزشکار – از ماهیچه های مختلف تشکیل شده است و در زمان رژیم لاغری، چربی هایی که در چرخه سوخت قرار می گیرند از کل بدن جدا می  شوند و چربی های اطراف ماهیچه های صورت نیز از این قاعده مستثنی نیستند که با کم شدن چربی های این ناحیه، گونه ها خالی می شود. شما می توانید برای سفت شدن  گونه ها، ماهیچه های صورت خود را ماساژ تقویت کنید.
4- چند سال می باشد از اندازه دور بازوهایم 50 سانتی متر هست. چگونه سایز آن را افزایش بدهم؟ (قد 182، وزن 105 و در حال آماده شدن جهت مسابقات سال آینده هستم). از لرستان
پاسخ: استفاده از حرکات هالتر و دمبل همیشه می تواند برای افزایش سایز مفید باشد. البته بازوهای 50 سامتی متری، دیگر اندازه کافی رشد کرده و بالا بردن سایز آن به کندی صورت می گیرد.